Hřídelová spojení

Hřídelové klouby a kloubové hřídele, hřídelové spojky, omezovače kroutícího momentu, drážkové hřídele a náboje

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
stroj.elementy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Hřídelová spojení
Oddělovací linka
HŘÍDELOVÁ SPOJENÍ

V oblasti hřídelových spojení nabízíme našim partnerům několik různých možností s ohledem na podmínky technického zadání.

Hřídelové klouby se používají pro přenos rotačního pohybu a kroutícího momentu mezi hřídeli, jejichž osy neleží v jedné přímce. Kloubová hřídel výsuvná má stejný princip použití, přičemž spojované hřídele mohou během provozu navíc měnit vzájemně svou polohu bez přerušení přenosu rotačního pohybu z hnacího hřídele na hnaný. V této oblasti se zaměřujeme na vysoce kvalitní komponenty německého výrobce Elso Elbe, který je schopen pružně vyrobit i nestandardní komponenty dle požadavku zákazníka.

Pro klasické spojení hřídelí v ose slouží hřídelové spojky. Ty se používají především ke spojení hřídelů s ohledem na různé typy nesouososti. Současně také mají schopnosti tlumit vibrace, či rázy. Podle toho je dělíme do dvou oblastí: pružné hřídelové spojky a tuhé (bezvůlové) hřídelové spojky. S výběrem vhodných spojek resp. jejich návrhem Vám rádi pomůžeme.

Omezovače kroutícího momentu plní bezpečnostní funkci tam, kde je nutné chránit zařízení před nebezpečným přetížením a rázy stroje. Snižují tak neplánované prostoje a eliminují poruchy zařízení. Omezovače kroutícího momentu jsou nastavitelné na definovanou mez a při jejím přesáhnutí odstaví zařízení z provozu. Sortiment omezovačů zahrnuje mechanické omezovače, které reagují okamžitě, na rozdíl od elektronických zařízení.

Drážkové hřídele a náboje se používají především pro lineární vedení. Drážkové hřídele a náboje upravuje norma DIN ISO 14. Drážkové hřídele jsou vyrobeny z oceli C45. Drážkové náboje dodáváme ve třech provedeních: válcové, s přírubou, nebo jako naříznuté svěrné kroužky. Kompletní sortiment je dodáván ze skladu.
 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+