Napínáky a antivibrační technika

Napínáky a antivibrační technika

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
stroj.elementy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Napínáky a antivibrační technika
Oddělovací linka
NAPÍNÁKY A ANTIVIBRAČNÍ TECHNIKA

Základním konstrukčním prvkem všech napínáků a antivibračních elementů švýcarského výrobce, firmy RESATEC AG jsou pryžové segmenty uložené mezi dva čtyřhrany.

Takový univerzální pružný element může současně vykonávat několik funkcí: pružení, uložení, napínání a tlumení. Je používán pro výrobu napínáků řemenů či řetězů, univerzálních pružných elementů, tlumících elementů a vibračních elementů.

Napínáky švýcarského výrobce, firmy RESATEC AG jsou oblíbeným řešením především pro svou jednoduchost, bezpečnost a bezúdržbovost.
Korektní dopínání pohonů řetězem či řemenem je podmínkou plynulého chodu pohonu. Dopínání také pozitivně ovlivňuje životnost pohonu. Napínáky navíc působí jako progresivní pružina a jejich aplikace pak vede k omezení vibrací, kmitání a hluku pohonu.
• Napínáky řetězu jsou složeny z těla a řetězového kola s ložiskem.
• Napínáky řemenu jsou složeny z těla a plochého válečku.

Univerzální pružné elementy jsou komponenty, které nachází uplatnění téměř ve všech průmyslových oborech. 
S úhlem nastavení +/- 32° a téměř neomezenými možnostmi napojení nacházejí uplatnění v moderním bezúdržbovém strojírenství. Většinou vykonávají více funkcí: pružení, uložení, napínání a tlumení. Jsou vyráběny v různých provedeních, rozměrech a pro různé síly.

Vibrační elementy jsou využívány při konstrukci a výrobě vibračních dopravníků, propíracích sít s posuvným pohybem, či třídiček materiálu. Ve srovnání s ocelovými pružinami či kapalinovými tlumiči má jejich použití řadu výhod, mezi které patří bezúdržbový provoz a delší životnost. Všechny vibrační elementy spojuje velmi snadná montáž.

Tlumící elementy jsou vhodné pro aktivní a pasivní tlumení vibrací ve všech průmyslových oborech. Jsou vyvinuty tak, aby odolávaly námaze na tlak i na tah a mohou být použity také jako doraz.

 

Oddělovací linka
TECHNICKÁ SPECIFIKACE
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+