Pohony klínovými řemeny

Ozubené řemeny, ozubené řemenice, ozubené hřídele, příslušenství

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
remeny@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Pohony klínovými řemeny
Oddělovací linka
POHONY KLÍNOVÝMI ŘEMENY

Pohony klínovými řemeny mají své místo v řadě aplikací, přesto že jsou sériově užívány již celé století. Klínový řemen byl mnohokrát inovován a dnes existuje řada jeho modifikací.

Zaměřujeme se především na návrhy nových pohonů, nebo optimalizaci stávajících pohonů klínovými řemeny. Reagujeme tak na požadavky zákazníků na prodlužování životnosti pohonů, jejich zmenšování, redukci hluku, snižování nákladů na provoz či pořízení pohonu. Často také pomáháme s řešením problematických pohonů (těžké provozy, vysoké výkony či rychlosti, vibrace řemenů apod.). Při návrzích pohonů používáme mj. výpočtový software Design Flex® ProTM, který na vyžádání instalujeme zdarma i našim zákazníkům, nebo jej můžete stáhnout zde.

Pro pohony klínovými řemeny využíváme širokého spektra klínových řemenů firmy GATES, která je v oblasti pohonných řemenů celosvětovým lídrem a je charakteristická kontinuálními inovacemi řemenů.
Klínové řemenice jsou dodávány pro upínací pouzdra TaperLock nebo jako polotovar s předvrtanou dírou či plným nábojem. Řemenice jsou vyráběny z šedé litiny, na poptávku lze dodat řemenice z hliníku.

Součástí pohonu klínovými řemeny jsou mnohdy napínáky, či upínací pouzdra pro upnutí klínové řemenice na hřídel.

Pro korektní chod pohonu je nezbytná správná instalace a seřízení pohonu, především napnutí řemene a souosost řemenic. Při instalaci pohonu používáme různé nástroje, které pomáhají namontovat pohon optimálním způsobem.

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+