Pohony řetězy

Řetězy, řetězová kola, příslušenství

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 130
fax: +420 553 757 127
retezy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Pohony řetězy
Oddělovací linka
POHONY ŘETĚZY

Převody pomocí válečkových řetězů patří obzvláště ve střední Evropě k tradičním technickým řešením. Nacházejí své uplatnění v řadě aplikací, především tam, kde je třeba přenést vysoké kroutící momenty často pod rázovým zatížením.

V oblasti řetězových převodů spolupracujeme s našimi zákazníky na návrzích řešení optimálních pro danou aplikaci. Celý pohon zpravidla zahrnuje kromě řetězů a řetězových kol i příslušenství: upínací pouzdra pro upevnění kol na hřídel, napínáky pro korektní chod pohonu a plastová vedení řetězů.

Běžné ocelové válečkové řetězy jsou vyráběny dle evropské normy DIN 8187, nebo americké normy DIN 8188 a to v jedno, dvou a třířadém provedení. Ty jsou nejčastěji používány pro pohonné aplikace. Dodáváme řetězy tří kvalitativních úrovní: vysokovýkonné řetězy německé značky iwis, které velmi efektivně řeší problematické aplikace, řetězy standardní kvality dle ISO normy a cenově příznivé ekonomické válečkové řetězy dle ISO normy.

Pro dopravní aplikace jsou pak velmi často používány válečkové řetězy s různými typy unašečů, prodloužených čepů, či zcela atypická provedení vyráběná pro konkrétní aplikaci.

Sortiment řetězových kol je velmi rozmanitý a zahrnuje kola s předvrtanou dírou s nábojem i bez náboje, kola s kalenými zuby, kola z nerezi, napínací kola s ložisky. Řešením, které nevyžaduje dodatečnou úpravu kola je buď kolo pro kónické upínací pouzdro TaperLock, nebo tzv. SYSTÉM BEA, tj. kolo s kalenými zuby, dírou v toleranci H7, drážkou pro pero a otvory pro zajišťovací šrouby. Standardní řetězová kola dodáváme přímo ze skladu v ČR. Řetězová kola upravujeme v naší obrobně, případně vyrábíme zcela speciální řetězová kola dle požadavku zákazníka. Naše výrobní možnosti naleznete zde.

Jsme připraveni plnit i požadavky na nestandardní provedení řetězů. Válečkové řetězy dělíme a spojujeme v dílně v centrálním skladu v Mokrých Lazcích. Současně vyrábíme na zakázku řetězy s unašecími destičkami a to do několika dnů od zadání objednávky. Případně ve spolupráci s našimi partnery vyrábíme zcela speciální řetězy dle požadavku zákazníka. Naše výrobní možnosti naleznete zde.
 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+