Příslušenství

Příslušenství klínových řemenů

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
remeny@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Oddělovací linka
PŘÍSLUŠENSTVÍ POHONŮ

Korektní montáž a následná údržba jsou zásadní nejen pro správnou funkci pohonu, ale i pro jeho spolehlivost a životnost.

Upínací pouzdra Taper Lock® jsou kónická pouzdra, která jsou používána k upnutí mj. klínových či drážkovaných řemenic na hřídel. K upnutí se používá pero, nicméně díky svěrnému spojení je možné pro nižší síly použít pouzdra i bez pera. Pouzdra jsou vyráběna z šedé litiny a jsou dodávána včetně zajišťovacích šroubů. 

Vnější řemenové napínáky s kladkou jsou jedním z řešení, jak zajistit dopínání pohonu řemenem v průběhu jeho životnosti a výrazně ji tak prodloužit. Použití napínáku také výrazně omezuje kmitání řemene. Napínáky jsou složeny z těla a plochého válečku a vyrábí je švýcarská firma RESATEC AG. Všechny napínáky jsou zcela bezúdržbové.

Pro usnadnění montáže a dopnutí pohonu klínovými řemeny je optimální použít motorové základny. Ty se připevní k rámu stroje a na ně se uchytí elektromotor, na jehož výstupní hřídel je montována hnací řemenice.

Korektní montáž řemenového převodu usnadní dvě skupiny měřidel. LASER AT-1 je přístroj, který pomocí laserového paprsku usnadní montáž řemenic v rámci povolených tolerancí souososti. Správné napnutí řemene je možno měřit mechanicky pomocí mechanických měrek. Přesnějšími a pro obsluhu komfortnějšími jsou frekvenční měřiče napnutí řemene vyráběné pod značkou SONIC

Oddělovací linka
CAD KNIHOVNY PRVKŮ
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+