Příslušenství pohonů

Upínací pouzdra, vedení řetězů, napínáky, montážní nástroje, šroubovací a přivařovací náboje

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
stroj.elementy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Příslušenství pohonů
Oddělovací linka
PŘÍSLUŠENSTVÍ POHONŮ

Pro aplikaci samotného pohonu na zařízení jsou využívány další komponenty, které usnadňují jeho montáž, prodlužují životnost a zlepšují samotný chod pohonu.

Upínání kol (ozubených, řetězových, klínových či ozubených řemenic) na hřídel se často řeší buď tvarovým spojením (např. pero-drážka), nebo svěrným spojením. Použití upínacích pouzder usnadňuje především montáž kol na hřídel. Upínací pouzdra se vyrábí v řadě modifikací a jejich správná volba záleží na charakteru použití pohonu, rychlosti, přenášených výkonech a pracnosti upínání.

Dalšími nástroji pro upnutí kol jsou šroubovací a přivařovací náboje, vyráběny z oceli.

Napínáky švýcarského výrobce, firmy RESATEC AG jsou oblíbeným řešením především pro svou jednoduchost, bezpečnost a bezúdržbovost. Korektní dopínání pohonů řetězem či řemenem je podmínkou plynulého chodu pohonu. Dopínání také pozitivně ovlivňuje životnost pohonu. Navíc působí jako progresivní pružina a jejich aplikace vede k omezení vibrací, kmitání a hluku pohonu.
• Napínáky řetězu jsou složeny z těla a řetězového kola s ložiskem.
• Napínáky řemenu jsou složeny z těla a plochého válečku.

Plastová vedení řetězů jsou používána v řadě standardních profilů. Slouží pro uchycení, nebo korektní vedení válečkových řetězů především u dopravních aplikací. Standardně jsou dodávána v délkách 2m, na přání však i v jiných délkách a provedeních. Pro výrobu jsou použity plasty na bázi polyetylenu s velmi dobrými kluznými vlastnostmi. Eliminují tak opotřebení řetězu po dobu jeho životnosti.

Montáž samotných řetězů si můžete usnadnit použitím montážních přípravků.
 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+