Příslušenství řetězů

Korektní montáž a následná údržba jsou zásadní nejen pro správnou funkci pohonu, ale i pro jeho spolehlivost a životnost

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 130
fax: +420 553 757 127
retezy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Pohony řetězy » Příslušenství řetězů
Oddělovací linka
PŘÍSLUŠENSTVÍ POHONŮ

Korektní montáž a následná údržba jsou zásadní nejen pro správnou funkci pohonu, ale i pro jeho spolehlivost a životnost.

Upínací pouzdra Taper Lock® jsou kónická pouzdra, která jsou používána k upnutí mj. řetězových kol na hřídel. K upnutí se používá pero, nicméně díky svěrnému spojení je možné pro nižší síly použít pouzdra i bez pera. Pouzdra jsou vyráběna z šedé litiny a jsou dodávána včetně zajišťovacích šroubů. Pro technické parametry a montážní postup klikněte zde.

Svěrná upínací pouzdra BK jsou pouzdra, která byla vyvinuta pro spojení kola s válcovou dírou s hřídelí. Jde o svěrný spoj bez použití drážky a pera. Upínací pouzdra BK jsou vyráběna v řadě provedení a buď jako samostředící, nebo nesamostředící. Nejčastěji používaná pouzdra dodáváme ze skladu v ČR.

Upínací pouzdra HALDER jsou ideálním řešením pro svěrné upnutí náboje kol na hřídel. Montáž za použití těchto pouzder nevyžaduje úpravu kola a hřídele tak, jak je tomu u tvarových spojení (pero-drážka). Spoj je velmi kompaktní a pouzdra je možno použít pro hřídele Ø 5 – 35mm. Požadavky na díru v náboji kola se pohybují v rosahu Ø 12 – 55mm.

Kola je možno upnout také pomocí šroubovacích a přivařovacích nábojů vyráběných z oceli.

Napínáky s řetězovým kolem jsou jedním z řešení, jak zajistit dopínání pohonu řetězem v průběhu jeho životnosti a výrazně ji tak prodloužit. Použití napínáku také výrazně omezuje kmitání řetězu. Napínáky jsou složeny z těla a řetězového kola s ložiskem a vyrábí je švýcarská firma RESATEC AG.

Plastová vedení řetězů jsou používána v řadě standardních profilů. Slouží pro uchycení, nebo korektní vedení válečkových řetězů především u dopravních aplikací. Standardně jsou dodávána v délkách 2m, na přání však i v jiných délkách a provedeních. Pro výrobu jsou použity plasty na bázi polyethylenu (PE) s velmi dobrými kluznými vlastnostmi. Eliminují tak opotřebení řetězu po dobu jeho životnosti.

Montáž samotných řetězů si můžete usnadnit použitím montážních nástrojů.

Oddělovací linka
CAD KNIHOVNY PRVKŮ
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+