Jednoduché automatizace tzv. „Karakuri

Trubkový systém
– jednoduchá automatizace „Karakuri"

Představujeme systém ruční automatizace, který Vám i při nízkých pořizovacích nákladech umožní automatizovat Váš provoz! Jedná se o stavebnicový trubkový systém LPS (D30), který lze použít i pro stavbu stále žádanější jednoduché automatizace tzv. „Karakuri". Tento ruční systém mechanizace umožní automatizovat bez použití drahých elektroprvků, jako jsou čidla, servomotory a pohony hnaných médii. Pro více informací klikněte zde.

Profil firmy

O firmě Haberkorn Ulmer, její historie, současnost, zaměření na zákazníka, reference

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 111
fax: +420 553 757 101
info@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Oddělovací linka
FIREMNÍ PREZENTACE

Oddělovací linka
PROFIL FIRMY

Haberkorn s.r.o., člen mezinárodní skupiny Haberkorn Group, působí na českém trhu již od roku 1994.V oboru dodávek strojních dílů a komponentů pro průmyslové podniky si za tu dobu dokázal získat značnou část českého průmyslového trhu. Svou činnost začínala firma, podpořená více než 100-letou tradicí svého mateřského zázemí, v malé kanceláři v Opavě. Budoucí vývoj však rychle odhalil její potenciál a schopnosti prosadit se za dané tržní situace.

V roce 1996 byl vybudován centrální sklad v Mokrých Lazcích u Opavy. Tato skutečnost přinesla zákazníkům výrazné zlepšení v oblasti klientského servisu, a to rychlostí dodávek, rozšiřující se škálou sortimentu, nabízených skladových položek a komplexností doprovodných služeb. Firma zaznamenávala trvalý rozvoj vzrůstajícím počtem zákazníků, zaměstnanců a samozřejmě také rostoucím obratem. V roce 2001 se společnost rozhodla nabídnout své služby i slovenským firmám, což vyústilo ve vybudování sítě regionálních zástupců také na slovenském trhu. Od roku 2004 působí společnost i v Polsku (Skrzyszów).

VIZE SPOLEČNOSTI

Posláním naší společnosti je být spolehlivý, flexibilní a inovativní partner, pomáhající v růstu prosperity našim zákazníkům.

ORIENTACE NA ZÁKAZNÍKA

Filozofií společnosti je orientace na zákazníka a jeho potřeby. Tým inženýrů a obchodníků je zaměřen na budování dlouhodobého partnerství se zákazníky. V rámci takové spolupráce přináší svým klientům jak řešení standardní, tak specifická vycházející z potřeb zákazníků, a to nejen v oblasti technické podpory, ale i logistiky, dodávek a vývoje speciálních komponentů apod. Firma Haberkorn s.r.o. se tak podílí nemalou měrou na obchodních úspěších svých zákazníků.

Jednou z podmínek takové spolupráce se zákazníky je pečlivý výběr dodavatelů firmy Haberkorn s.r.o., od nichž je vždy vyžadována záruka vysoké kvality, spolehlivost a logistický servis. Dodavatelská síť je představována světově známými výrobci, přičemž u převážné většiny z nich je Haberkorn jejich výhradním zástupcem pro trhy, na kterých působí.

RYCHLOST DODÁVEK

Využívání nejmodernějších technologií při kontaktu s dodavateli i s rakouskou centrálou, která v současnosti představuje asi 10% celkového dovozu (z původních 100%) a možnost on-line nahlédnutí na stavy jejich skladů, představuje další výhodu pro zákazníky v podobě tzv. „rychlých informací“. Přechod od dodávek přes centrálu k dodávkám přímo od dodavatelů dovolil zvýhodnit jak ceny dodávaných produktů, tak také dodací termíny, které se pohybují od 24 hod. (u skladových položek) do 10 dnů u standardního katalogového zboží. Speciální zboží je pak dodáváno v předem dohodnutých termínech.

V poslední době navíc firma v rámci zlepšování svého klientského servisu zainvestovala do moderního logistického systému, který umožňuje ještě rychlejší vyřizování jednotlivých zakázek.

SORTIMENT

Z původního sortimentu, který byl firmou prezentován při jejím založení, byla na základě zkušeností odborných pracovníků vytvořena taková škála nabízených produktů, která reflektuje potřeby a tendence současného trhu, a která společnosti umožňuje prosadit se a obstát v tvrdé konkurenci.

Sortimentem, který provází působnost firmy od samotného počátku, je „item“ – stavebnicový systém pro stavbu jednoúčelových strojů z hliníkových profilů, jehož výrobcem je stejnojmenná německá firma item Industrietechnik und Maschinenbau GmbH, pro kterou má Haberkorn v ČR i SR výhradní zastoupení. K jeho hlavním výhodám patří zejména možnost použití normalizovaných dílů, což s sebou přináší téměř neomezené možnosti kombinací a technických řešení, jednoduchou manipulaci a snadnou montáž. Přesné hliníkové profily s podélnými drážkami dovolují opakované použití, rychlou přestavitelnost, velkou flexibilitu a pevnost. Odběratelé shledávají zajímavými (a to i cenově) především rámy strojů, lineární vedení, kryty strojů, ochranná oplocení, pracovní stoly, montážní linky a manipulační systémy.

V roce 2006 byla produktová skupina ochranných oplocení rozšířena o ocelový systém určený pro stavbu ochranných bezpečnostních oplocení a oplocení skladových prostor švédské společnosti Axelent AB, pro kterou má Haberkorn s.r.o. také výhradní zastoupení v ČR i SR.

Další, neméně atraktivní část sortimentu, která neustále rozšiřuje svou nabídku produktů, představují tzv. strojní elementy. Jsou to mechanické pohony a normované díly. V rámci tohoto sortimentu poskytuje firma své služby jak výrobcům strojů a zařízení, tak koncovým uživatelům. Klienti oceňují především komplexní servis od fáze technického návrhu a řešení až po dodávku zařízení. To dělá ze společnosti Haberkorn ideálního partnera především pro řešení pohonů (od řetězových, přes řemenové až po pohony kloubovými hřídeli či trapézovými šrouby). Současně dodává široké spektrum normovaných dílů a upínacích systémů. V těchto komponentech zastupuje Haberkorn s.r.o. takové špičkové značky, jako jsou např. IWIS – vysokopevnostní řetězy, Gates – neoprenové ozubené a klínové řemeny, BEA – řetězová kola, ozubená kola a řemenice, HALDER – normované díly a upínací systémy.

Nejnovějším sortimentem v nabídce společnosti je oblast Ochranných oděvů a pracovních prostředků. Firma tak chce navázat na úspěšnou tradici svého mateřského zázemí v tomto oboru. Stejně jako u předchozích kategorií, i v této oblasti nabízí pouze kvalitní produkty osvědčených výrobců a lídrů na trhu, jakými jsou např. 3M, Sperian, Uvex, Peltor (přilby, respirátory, brýle, sluchátka), KCL, Ansell (rukavice), Stoko, Kimberly-Clark (péče o pokožku, dávkovací zařízení), Steitz Secura, Abeba, Z-Style (obuv) nebo Planam (oděvy).

…A DALŠÍ DŮVODY PRO SPOLUPRÁCI

Kromě velké kapacity svého prodejního skladu v Mokrých Lazcích, uceleného sortimentu, dobře rozvinuté prodejní sítě a odbornosti technických a obchodních poradců nabízí firma ke všem sortimentům technické poradenství, pomoc při realizaci jednotlivých projektů a jejich řešení přímo na místě u zákazníka. To vše předurčuje Haberkorn jako solidního partnera těm, kteří staví svůj rozvoj na inovaci, rychlosti a spolehlivosti.

REFERENCE

Za dobu své působnosti se firma podílela na řadě projektů s účastí zahraničního kapitálu a navázala spolupráci s takovými partnery, jako jsou např. špičkoví producenti z oblasti automobilového průmyslu:

Volkswagen SLOVAKIA a. s.
SIEMENS Automobilové systémy s. r. o.
ŠKODA auto a. s.
KIA MOTORS
PANASONIC AUTOMOTIVE SYSTEMS CZECH
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH

a další...

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+