Trapézové šrouby a matice

Lineární pohyb pomocí trapézového vodícího šroubu a matice s metrickým závitem je již tradičně používán ve strojírenství v řadě aplikací

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
stroj.elementy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Trapézové šrouby a matice
Oddělovací linka
TRAPÉZOVÉ ŠROUBY A MATICE

Lineární pohyb pomocí trapézového vodícího šroubu a matice s metrickým závitem je již tradičně používán ve strojírenství v řadě aplikací.

Trapézové vodící šrouby upravuje norma DIN 103 (resp. ISO), podle níž pro závit šroubu platí střední toleranční třída a toleranční pole e7. Pro závit matice pak tolerance H7. Pro technické parametry klikněte zde.

Trapézové šrouby jsou vyráběny válcováním z materiálu Ck15. Válcováním závitů nedochází k přerušení průběžných vláken materiálu šroubu, tím je ve srovnání s technologií řezání závitů dosahováno výrazného zlepšení takových parametrů jako jsou: zvýšená pevnost závitového profilu, plynulý průběh vláken a vyšší příznivější textura a parametry struktury povrchu a tímto i vyšší odolnost proti korozi a otěru. Válcované vodící šrouby se vyrábí s pravým i levým stoupáním závitu.

Nerezové šrouby jsou vyráběny válcováním, nebo frézováním.

Trapézové matice jsou dodávány z oceli a bronzi v několika provedeních a mají frézovaný závit.

Kompletní sortiment je dodáván ze skladu. Šrouby jsou standardně vyráběny v délkách 3m, na počkání však šrouby dělíme na požadované délky.
Trapézové šrouby a matice upravujeme, případně ve spolupráci s našimi partnery vyrábíme zcela speciální trapézové šrouby a matice  dle požadavku zákazníka. Naše výrobní možnosti naleznete zde.

Kapitolu katalogu Pohonné elementy 2013 Trapézové šrouby a matice najdete zde.

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+