Klouby

Úhlové klouby a vidlice se používají pro vytváření pákových ovládacích mechanismů, táhel a řazení.

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 112
fax: +420 553 757 127
normovane.dily@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Oddělovací linka
KLOUBY

Úhlové klouby, vidlice a kloubová oka jsou svou jednoduchostí použití a mnohostranností uplatnění důležitou skupinou strojních elementů.
Používají se pro vytváření pákových ovládacích mechanismů, táhel a řazení. Snad největší výhodou při jejich použití je možnost sestavení táhla nebo spojovací tyče s plynulým seřízením/nastavením délky. A to za předpokladu, že se použije sada – jeden díl s levým a druhý díl s pravým závitem a vzájemně se propojí odpovídající tyčí se závity na koncích.
Úhlové klouby a vidlice se dodávají s povrchovou úpravou zinkováním, také z nerezi. Úhlové klouby jsou předmazány tukem a opatřeny pojistkou proti vysmeknutí.

Kloubová oka nacházejí použití u aplikací, kde je nutno převést složitější pohyb mezi jednotlivými součástmi aplikace – třeba kombinace posuvného pohybu na jedné straně a rotačního/kyvného na straně druhé. Oka se dodávají v mnoha provedeních vždy pro určitý způsob použití a podle provedení se může lišit způsob údržby.

Hřídelové klouby a kloubové hřídele jsou nepostradatelné při přenosu krouticího momentu a otáčivého pohybu.
Při dodržení pravidel pro jejich instalaci a intervalů údržby dovedou po dlouhou dobu fungovat bez poruch a nadměrného opotřebení tam, kde např. nelze umístit motor v jedné ose s převodovkou nebo vřetenem.

  • Klouby – kapitola katalogu Normované díly 2016
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+