Spojení hřídel - náboj

Upínací pouzdra se vyrábí v řadě modifikací a jejich správná volba záleží na charakteru použití pohonu, rychlosti, přenášených výkonech a pracnosti upínání

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 126
fax: +420 553 757 127
stroj.elementy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Pohonné systémy » Příslušenství pohonů » Spojení hřídel - náboj
Oddělovací linka
SPOJENÍ HŘÍDEL - NÁBOJ

Upínací pouzdra se vyrábí v řadě modifikací a jejich správná volba záleží na charakteru použití pohonu, rychlosti, přenášených výkonech a pracnosti upínání.

Upínací pouzdra TaperLock jsou kónická pouzdra, která jsou používána k upnutí náboje kol na hřídel. K upnutí se používá pero, nicméně díky svěrnému spojení je možné pro nižší síly použít pouzdra i bez pera. Pouzdra jsou vyráběna z šedé litiny a jsou dodávána včetně zajišťovacích šroubů. Pro technické parametry a montážní postup klikněte zde.

Svěrná upínací pouzdra BK jsou pouzdra, která byla vyvinuta pro spojení kola s válcovou dírou s hřídelí. Jde o svěrný spoj bez použití drážky a pera. Upínací pouzdra BK jsou vyráběna v řadě provedení a buď jako samostředící, nebo nesamostředící. Pouzdra je možno použít pro hřídele Ø 6 – 400mm. Požadavky na díru v náboji kola se pohybují v rosahu Ø 25 – 495mm. Nejčastěji používaná pouzdra dodáváme ze skladu v ČR.

Upínací pouzdra HALDER jsou ideálním řešením pro svěrné upnutí náboje kol na hřídel. Montáž za použití těchto pouzder nevyžaduje úpravu kola a hřídele tak, jak je tomu u tvarových spojení (pero-drážka). Spoj je velmi kompaktní a pouzdra je možno použít pro hřídele Ø 5 – 35mm. Požadavky na díru v náboji kola se pohybují v rosahu Ø 12 – 55mm.

Šroubovací náboje, zvláště v kombinaci s upínacími pouzdy TaperLock, slouží pro rychlé a snadné upevnění kol ventilátorů, vaček a jiných dílů na hřídel. Jsou vhodné pro hřídele Ø 11 – 75mm.

Přivařovací náboje se používají ke stejnému účelu, jako šroubovací náboje. Rozdílem je způsob upevnění náboje na řetězová kola, vačkové kotouče a podobné díly navařením. Upnutí na hřídel se provádí pomocí pouzdra TaperLock.

Oddělovací linka
CAD KNIHOVNY PRVKŮ
Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+