Zajišťovací prvky

Hlavními zástupci této skupiny jsou šrouby s odpruženým elementem. Jedná se o šrouby s dutým tělem, ve kterém je vždy nerezová tlačná pružina a další element (kulička nebo čípek), který je pružinou odtlačován.

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 112
fax: +420 553 757 127
normovane.dily@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Normované díly » Zajišťovací prvky
Oddělovací linka
ZAJIŠŤOVACÍ PRVKY

Hlavními zástupci této skupiny jsou šrouby s odpruženým elementem. Jedná se o šrouby s dutým tělem, ve kterém je vždy nerezová tlačná pružina a další element (kulička nebo čípek), který je pružinou odtlačován. Tento element působí silou na jiný díl a plní funkci zajištění či kontroly polohy součástí. Nerezová pružina zaručuje bezporuchovost a minimalizuje selhání funkce výrobku např. z důvodu koroze. Dalšími prvky v této skupině jsou pouzdra s odpruženou kuličkou, zajišťovací kolíky s aretací i bez aretace, čepy s kuličkami, závěsná oka, stavěcí šrouby, kuličkové rolny, ucpávky, senzory, olejoznaky atd.

Významným rozvojem prošla celá nabídka výše zmíněných závěsných ok a čepů s kuličkami, kde přibyly odolnější varianty s novým designem, ale co je neméně důležité, i odpovídající pouzdra jako jejich protikusy. Ty se našroubují do dílů z materiálu s menší pevností, kde by se např. závěsné oko mohlo z břemene vytrhnout nebo tento díl poškodit. Čepy s kuličkami s elastickým držadlem navíc sklidily řadu ocenění na soutěžích v designu.

V mnoha případech se zde jedná o drobné a relativně levné díly, ale jejich spolehlivost a bezporuchovost umožňuje dlouhodobé využívání větších celků bez drahých oprav a souvisejících prostojů.

 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+