Zvedací systémy

Čerpadla, elektrické pohony, válce, lineární jednotky, systém pro stavbu stolů

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 145
fax: +420 553 757 120
staveb.systemy@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Oddělovací linka
ZVEDACÍ SYSTÉMY

Možnosti využití zvedacího a polohovacího systému Ergoswiss jsou téměř neomezené. Stoly (kancelářské, montážní, balicí, laboratorní a pracovní) a pracovní plochy (prodejní a pokladní místa) mohou být výškově a také úhlově přestavovány, a tím individuálně přizpůsobeny různým uživatelům.
Optimálně nastavené pracovní místo snižuje únavu pracovníků, což má za následek zvýšení produktivity a také snížení počtu zranění a nehod. Rovněž se zmenšují zdravotní potíže, obzvláště bolesti zad. Díky těmto faktorům jsou pořizovací náklady systému vráceny během několika měsíců.
Ať už v kanceláři, průmyslu nebo domácnosti, v pečovatelských ústavech nebo lékařských ordinacích; zde všude je mnoho možností, jak vytvořit jednodušší, komfortnější a produktivnější prostředí.

Systémy Ergoswiss jsou cenově zajímavou a účinnou alternativou pro zvedání těžkých břemen. Například ke zvedání krytů strojů, skleněných krytů vitrín, k výškovému přestavení plošin nebo k přizpůsobení pásových dopravníků nebo válečkových drah do různých pracovních pozic.
V domácnostech jsou systémy využívány k výškovému přestavování zrcadel nebo horních skříněk. Výškově přestavitelné kuchyňské kouty nebo dřezy ulehčují práci seniorům a různě vysokým nebo tělesně postiženým lidem. Zabudováním do postele nebo vany zvedací systém dokonale přizpůsobuje výšku pro konkrétního uživatele. Dokonce i přebalovací stoly, dětské postele, šicí stroje a pračky mohou být doplněny systémem Ergoswiss.

Uvažujete o jiném využití? Kontaktujte nás! Rádi Vám pomůžeme najít optimální řešení.

Oddělovací linka
HYDRAULICKÉ SYSTÉMY

Schéma systémuSchéma systému
Pomocí elektrického nebo ručního pohonu (I) je kapalina vytlačována z čerpadla (II) až do 10 hydraulických válců (III), které se vysouvají. Na základě jednoduchého principu hydrauliky je nutno vyvodit vratnou sílu minimálně 100 N (10 kg), aby byla kapalina vtlačena zpět do čerpadla.
Systém Ergoswiss je montován jako funkční celek nezávisle na zatížení a je plně synchronní s využitím pružných hadic a spojek. Systém Ergoswiss má značné výhody oproti konvenčním hydraulickým systémům díky malým rozměrům, vysoké únosnosti a tichému pohonu.

Lineární jednotka
Popis systémuVytlačená kapalina (I) z výtlačných komor proudí do hydraulického válce (II) a působí na pístní tyč (III). Válce se vysouvají současně, vlivem konstantního tlaku kapaliny, ve všech výtlačných komorách čerpadla. Vodicí trubka (IV), která je pevně spojena šrouby s pístní tyčí, je vytlačena z tělesa (V). Vysouvající se válec je veden v plastovém kluzném ložisku (VI) upevněném v AL profilu. Celková konstrukce je pevně zakomponována v tělese a zaručuje tak boční vedení.

Čerpadlo
Pomocí pohonu (I) se pístní tyče (II) vysouvají z bloku (III) do výtlačných komor (IV). Tím je vytlačena kapalina (V) z výtlačných komor do připojených hydraulických válců. Každý připojený hydraulický válec má v čerpadle svou vlastní výtlačnou komoru.

Konfigurátor

Oddělovací linka
ELEKTRICKÉ SYSTÉMY

Systémy s elektrickými jednotkami vynikají svými nízkými nároky na zástavbový prostor. Jsou vhodné především tam, kde není dostatek místa pro upevnění čerpadla. Odpadá nutnost napojení jednotek k čerpadlu pomocí hadic.

SL a ST systémy jsou vhodné pro montážní stoly, montážní linky, kancelářské stoly, nastavitelné postele, vany, u nábytku a ve strojírenství. Drážky na třech stranách vedení (šířka 8 mm) umožňují uchycení příčníků, polic, kování a příslušenství po celé délce nohy stolu.

Nohy se skládají ze dvou eloxovaných extrudovaných hliníkových profilů s plastovým vedením. Každá noha disponuje motorem, který pohání trapézový šroub. Pohony jsou pomocí ovládání řízeny synchronně.

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+