Ložiska

Jste spokojeni s našimi službami a chcete rozšiřovat spolupráci s námi o další produkty? Pak právě pro Vás jsme do nabídky zahrnuli ložiska. Ve valivých ložiscích a ložiskových domcích jsme autorizovaným partnerem japonsko-francouzského výrobce NTN Corporation, který dodává produkty prémiové kvality. Pakliže požadujete ložiska jiných značek, například domky FK, nebo ložiska FAG, rádi je pro Vás zajistíme. Potřebujete-li kloubová oka, dodáme Vám produkty od německého výrobce FLURO. A to vše nejen ve standardních, ale i speciálních provedeních.NTN Corporation

Logo NTNPředstavujeme partnera ve valivých ložiskách a ložiskových jednotkách, který je součástí třetí největší ložiskářské korporace na světě, společnost NTN Corporation.

Nová brožura NTN a Haberkorn

NTN Corporation je silným hráčem ve všech průsmyslových odvětvích, zejména v automobilovém nebo leteckém sektoru. Kromě širokého portfolia produktů klade společnost velký důraz také na inovace, kvalitu finálního produktu a odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Více o spolupráci a kompletní produktové nabídce NTN Corporation najdete v novém letáku:

Ložiskové jednotky

Široká řada produktů (více než 40.000 kombinací) disponující mnoha výhodami. 
Jedná se o kombinace utěsněného valivého ložiska vloženého do ložiskového domku. 

  • provedení stojaté, přírubové apod.
  • pro průměr hřídele od 12 do 140 mm
  • snadná montáž / demontáž, robustní konstrukce
  • možnost přenosu axiálního i radiálního zatížení
  • účinná ochrana proti korozi chemickou pasivací (tělesa z šedé litiny)
  • materiál: šedá litina s lamelárním grafitem, ocelový plech, nerezová ocel a termoplast
  • těsnící systém: jednobřité, tříbřité těsnění (L3), vícenásobné těsnění (L4), bezkontaktní těsnění
  • do těles lze osadit různá upínací ložiska pro aplikace s vysokými i nízkými teplotami
  • standardní mazivo, pro vysoké a nízké teploty (T20, T04), potravinářský tuk, tuk zajišťující hladký chod ložiska, tuhé mazivo
  • předem namazáno a utěsněno

Valivá ložiska a ložiskové jednotky

Současné produktové portfolio ložiskových jednotek rozšiřujeme o valivá ložiska od špičkového výrobce NTN Corporation, jenž je třetí největší ložiskářskou korporací na světě.

Značka NTN Corporation disponuje vysoce kvalitními technickými výrobky a je lídrem v oblasti vývoje, konstrukce a samotné výroby sortimentu ložisek. Je také velmi silným hráčem ve všech průmyslových odvětvích. Své uplatnění nachází mimo jiné i v automobilovém průmyslu a leteckém sektoru.

Kloubová oka

Potřebujete vybrat správné kloubové oko pro vaši aplikaci? Neváhejte nás kontaktovat rádi Vám pomůžeme. Pracujeme s kloubovými oky německého výrobce FLURO, jenž se řadí mezi špičky na trhu ve svém oboru.

Nabízíme kloubová oka dle DIN ISO 12240 s levým a pravým závitem v provedení vnitřním i vnějším. Kloubové (kluzné) části mohou být vyrobeny z oceli, PTFE, bronzu atd. Díky kombinaci různých materiálů mohou být oka bezúdržbová. Pokud si nevyberete z naší nabídky kloubových ok rádi pro Vás zajistíme řešení na míru.

Kluzná pouzdra

Kluzná pouzdra jsou určená pro uložení částí strojů s rotačním pohybem a radiálním zatížením. Tato pouzdra vyžadují v radiálním směru minimální prostor, jsou vhodná pro aplikace s malými zástavbovými rozměry a jsou také výrazně ekonomičtější oproti valivým ložiskům. Mezi další nesporné výhody patří odolnost vůči nečistotám a korozi, menší hlučnost. Některé typy pouzder nevyžadují údržbu (domazávání), jsou odolné proti rázům a mají vysokou teplotní odolnost.

Pouzdra dodáváme od jednotek milimetrů až po průměr 1.000 mm, přírubová a bezpřírubová. Použití kluzných pouzder přináší také ekonomické řešení při náhradě valivých ložisek a u aplikací s malými zástavbovými rozměry.

K výrobě se používají materiály jako je ocel, bronz, slinutý bronz, PTFE, polyamid nebo jsou pouzdra vyrobena kombinací více materiálů. Kluzná pouzdra dodáváme také vyráběná na míru dle požadavků zákazníka.

CAD databáze modelů ložisek

Usnadněte si práci s naší širokou databází 3D modelů ložisek. 

Elektronický katalog prvků je k dispozici ke stažení na portálu Traceparts a má za cíl v prvé řadě usnadnit práci inženýrům, konstruktérům a projektantům.

CAD knihovna (server TraceParts): 

Rychlá dostupnost

Náš centrální sklad v Mokrých Lazcích patří mezi nejlépe vybavené sklady v Evropě. Většinu ložisek a ložiskových domků, dodáváme přímo z našeho skladu. Zboží, které si objednáte, pak obdržíte následující pracovní den. Neskladové položky dodáváme do jednoho týdne. 

Tištěné katalogy pro naše zákazníky zdarma!

Snažíme se ulehčit Vaši práci! Patříte k těm, kteří raději než s elektronickými katalogy pracují s těmi tištěnými? Tak právě pro Vás je určena jedna z našich nadstandardních služeb. Veškeré katalogy, brožury nebo letáky zasíláme našim zákazníkům na vyžádání poštou zdarma.