Oplocení zařízení

Zajištění strojů a výrobních zařízení z hlediska bezpečnosti obsluhy patří v současné době mezi klíčové úkoly každé společnosti. Bezpečnost okolo strojů a zařízení je přesně upravena různými směrnicemi a normami, zjednodušeně se dá říct, že jde o sadu opatření pro zamezení kontaktu stroje během jeho chodu s obsluhou.

V naší nabídce máme ucelený sortiment produktů umožňující řešit bezpečnostní otázky podle Vašich konkrétních specifických požadavků.X-Guard

X-Guard® je řada ochranného ocelového oplocení, která představuje jedinečnou a velmi pokročilou konstrukci. Umožňuje rychlou instalaci, snadné úpravy, změny a montáž pro různé typy aplikací. Hlavním cílem je získat co nejoptimálnější ochranu zařízení s důrazem na bezpečnost a funkčnost. Díky široké nabídce standardizovaných komponentů a příslušenství je Axelent X-Guard® ideálním řešením, které navíc splňuje požadavky na pevná oplocení vyplývající ze směrnice pro strojní zařízení 2006/42/ES.

X-Guard – Věděli jste, že...  (leták pdf)

X-Guard - Instruktážní video

Instalace oplocení Věděli jste, že...

Contour

X-Guard® Contour je zaoblená varianta panelu oplocení. Pomocí tohoto tvaru lze dosáhnout nejen atraktivního designu, ale také úspory místa, lepší viditelnost a snížení rizika případné kolize manipulačního vozíku s oplocením.

Panely X-Guard® Contour nabízíme ve třech výškách a pod dvěma různými úhly, standardní provedení panelů je černé, ale umíme na přání dodat i další odstíny – viz vzorkovnice RAL.

Kabelové žlaby

Jednoduchý, inteligentní a pružný systém kabelových žlabů pro řadu ocelových oplocení X-Guard®. Tyto žlaby jsou únosné, flexibilní a zároveň rychle a snadno montovatelné. Lze tak vytvořit elegantní řešení bez svařovacích operací. Stejně jako v případě oplocení X-Guard® je i zde potřeba minimum spojovacího materiálu a nástrojů.

Quick On

Axelent Quick On je kompletní příslušenství, s jehož pomocí se pořádek na pracovištích opatřených ochranným oplocením stane samozřejmostí. S naším příslušenstvím budete mít vše ve správný čas na správném místě, ať se jedná o nářadí, pomůcky nebo dokumentaci. Příslušenství tak nepřímo přispívá k eliminaci prodlev a prostojů ve výrobě a k úspoře nákladů.

Video

Axel představení portfolia Axel bezpečnostní zábrany X-Tray instalace kabelových žlabů

CAD databáze ocelového ochranného oplocení

Nemáte čas při konstrukci zařízení kreslit každou součástku? Použijte databázi CAD výkresů ocelového ochranného oplocení ve všech základních 2D a 3D formátech.

CAD knihovny:

Databáze obsahuje více než 7.500 unikátních dílů. Všechny parametry a materiály jsou shodné s díly, které Vám následně dodáme.

Realizace