Historie - Jednoduše, nadčasový

Rok 1995 - založení společnosti

Společnost začínala pod názvem Ulmer s.r.o. v malém bytě v Opavě, který sloužil jako kancelář. Skladové zásoby byly tehdy uloženy v blízké garáži. Na počátku se o chod firmy staralo 8 zaměstnanců. Prvními sortimenty, které jsme začali nabízet, byl stavebnicový systém hliníkových profilů a strojní elementy.

Rok 1997 - sídlo v Mokrých Lazcích

Již v roce 1996 se vedení společnosti rozhodlo vybudovat novou halu v Mokrých Lazcích u Opavy. Od roku 1997 se sídlo společnosti a centrální sklad nachází zde. Jak se firma postupem času rozrůstala, byl také tento objekt několikrát rozšiřován a přistavěno bylo i patro. Nyní je jeho rozloha větší než 2.800 m2.

Rok 2001 - vstup na slovenský trh

Stále větší zájem o naše produkty ze strany slovenských zákazníků vedl v roce 2001 k vybudování sítě obchodních technických zástupců také v tomto regionu. V současné době máme na Slovensku 9 technických specialistů v terénu.

Rok 2003 - součástí skupiny Haberkorn GmbH

Od roku 2003 se společnost Ulmer GmbH a s ní také Ulmer s.r.o. stala součástí nadnárodní skupiny Haberkorn GmbH s centrálou v rakouském Wolfurtu.

Rok 2009 - přejmenování na Haberkorn Ulmer s.r.o.

V roce 2009 se firma přejmenovala z původního Ulmer s.r.o. na Haberkorn Ulmer s.r.o. Tomuto přejmenování předcházela skutečnost, že jsme se již v roce 2003 stali členem nadnárodního koncernu HABERKORN.

Rok 2010 - více než 100 zaměstnanců

Po 15 letech fungování společnosti přesáhl počet zaměstnanců hranici "100".

Rok 2010 - převzetí kovoobráběcí dílny

V tomto roce jsme převzali kovoobráběcí dílnu ve Dvoře Králové včetně jejich zaměstnanců. Dnes je výroba převedena na pobočku v Mokrých Lazcích a vyrábíme především speciální díly na zakázku, zejména pak ozubených řemenic, řetězových a také ozubených kol.

Rok 2012 - fúze s Ernst Glogar s.r.o.

Došlo k fúzi se společností Ernst Glogar s.r.o. Tímto krokem jsme naši dosavadní nabídku rozšířili o sortiment hydrauliky. Tímto jsme posílili naši obchodní síť a přidali další dva provozy, v Českých Budějovicích a Liberci.

Rok 2013 - postavena nová hala v Mokrých Lazcích

V roce 2013 jsme v Mokrých Lazcích u Opavy otevřeli naši další firemní provozovnu. Ta se nachází na druhé straně obce a stala se centrálním skladem ČR a SR pro hydraulické příslušenství a také zde vznikla kovoobráběcí dílna pro lehkou strojírenskou výrobu a úpravy.

Rok 2013 - nová provozovna a sklad na Slovensku

Po několika letech, kdy jsme slovenský trh obsluhovali pouze prostřednictvím obchodních zástupců, jsme se zde rozhodli založit pobočku Haberkorn Ulmer s.r.o., organizačná zložka a otevřít firemní provozovnu vč. vlastního skladového zázemí.