Pracovní a montážní stoly (WBS)

Hledáte způsob jakým zefektivnit produktivitu práce a zrychlit pracovní procesy? Jedním z řešení jsou ergonomicky navržená pracoviště, dalším pak průmyslové, montážní a balící stoly. Početné studie ukazují, že ergonomicky navržená pracoviště pomáhají nejen eliminovat zbytečné a mnohdy také škodlivé pohyby zaměstnanců při práci, ale také je prokázáno, že uvolněný personál dělá mnohem méně chyb.

Vyrábíme pracovní, průmyslové, balící a montážní stoly s využitím systému hliníkových profilů. Pracoviště umíme přizpůsobit konkrétním přáním zákazníka a díky bohatému příslušenství jsme schopni nabídnout vybavení splňující nejnáročnější kritéria. Nabízíme také zakomponování stolů do montážních linek nebo jejich doplnění o různá manipulační zařízení, jako jsou např. pásové dopravníky nebo válečkové tratě.

On-line konfigurátor pracovních stolů (EN)
On-line konfigurátor pracovních stolů (DE)


Novinky v příslušenství k pracovním stolům (I/2020)

Každým rokem přináší společnost item Idustrietechnik GmbH inovace a rozšíření sortimentu hliníkových profilů a příslušenství. Mezi aktuální novinky I/2020 v oblasti ergonomických pracovišť a pracovních stolů patří především:

 • Vedení zakládací oboustranné police řady 8
 • Vedení zakládací police jednostranné se stoperem řady 8
 • Led světlo pro řadu 8 bez trafa 
 • Led světlo pro řadu 8 s trafem
 • Držák nářadí 8 40 x 20
 • Plastový blok 320 x 160 na vrtáky, závitníky a bity
 • Sada pro 1 ks elektrických stavitelných noh
 • Sada pro 3 ks elektrických stavitelných noh
 • Malý St zásuvný box zamykací
 • Adapter na malý St zásuvný box zamykací

Všechny novinky naleznete v katalogu Novinek.

Ergonomie

Cílem ergonomie je přizpůsobit pracovní prostředí lidským potřebám. V každodenním životě to znamená přizpůsobení pracovních výšek rozdílným postavám pracovníků a různým pracovním aktivitám spolu s optimalizací pracovních podmínek, pracovních postupů a zařízení.

Dokonale upravené pracoviště zmírňuje únavu zaměstnanců, což vede ke snížení úrazů a nehod. Také snižuje výskyt zdravotních problémů, zejména potíží se zády. Ergonomické pracoviště podporují motivaci zaměstnanců a tím zvyšují produktivitu.

Možnost dodatečné úpravy stolů a jejich kompatibilita

V případě, že dochází ve Vaší výrobě ke změně výrobního programu, bývá s tím spojena úprava pracoviště. Může například dojít k nutnosti navýšení zásobníkových boxů v rámci štíhlé výroby nebo ke zlepšení osvětlení pracovní desky stolu.

Díky možnosti doplnění stolů o další poličky lze snadno navýšit počet boxů, stejně jako lze na horní rampu doplnit profil a na něj uchytit další svítidlo. A to vše bez nutnosti svařování, stačí pouze šroubovým spojem přichytit profil ke stávajícímu rámu.

Přesně na míru Vašemu provozu

Standardní stoly přizpůsobíme Vámi požadovaným rozměrům a výbavám. Umíme přesně dodržet Vámi požadované rozměry stolů, veškeré rozvržení poliček i příslušenství. Stoly doplňujeme osvětlením a elektrickými rozvody, držáky nářadí a zásobníky prvků pro montáž, k dispozici jsou nastavitelné pracovní desky a police, zásuvky atd.

Zákazník má na výběr stůl s nebo bez zadní nástavby nebo s konzolou pro světlo, k dispozici jsou čtyři typy pracovních desek s možností ESD provedení, různé zásuvkové boxy, držáky nástrojů, výkresů, nápojů apod.

ESD vybavení pracoviště

Pro montáže výrobků citlivých na elektrostatický výboj nabízíme možnost doplnění pracoviště ESD prvky o ESD folii na pracovní desku, ESD náramku pro pracovníka a uzemnění této desky nebo náramku a odvedení náboje.

Při návrhu a dodávce pracovního stolu (pracoviště, vozíku aj) jsme schopni požadované dodat kompletně v provedení ESD včetně protokolu o měření ESD.

Montážní linky

Stavebnicový systém je vhodný také pro stavbu kompletních montážních linek. Množstvím typů a velikostí profilů, širokou paletou doplňků a rozsáhlými podklady pro konstrukční práce, umožňuje realizovat i ta nejnáročnější technická řešení. To vše bez nákladného strojního vybavení a s profesionálním výsledkem.

Výhody montážních linek

 • rychlá realizace
 • rychlá přestavitelnost
 • možnost dodatečných úprav
 • množství doplňků

Pracovní a montážní stoly – Instruktážní video

Příslušenství pracovních stolů Příklady použití pracovních a montážních stolů