Rámy a kryty strojů (XMS)

Pro výrobu rámů a krytů jednoúčelových strojů a jiných zařízení používáme systém hliníkových profilů. Systém nabízí více než 200 typů profilů v různých velikostech, spojovací materiál třídy 10.9 a mnoho příslušenství.

Nespornou výhodou rámů i krytů je jednoduchá montáž, rychlá přestavitelnost a možnost dodatečných úprav. Nabízíme Vám také bohaté příslušenství – matice se šrouby pro dodatečné vložení do drážky profilu, madla, závěsy a klouby, rozvody vzduchu, vedení kabelů, kotevní patky nebo pojezdová kolečka.Novinky v rámech a krytech strojů (II/2022)

Přístupové dveře 8

Pevné, bezpečné a s nízkou hmotností. Takové jsou přístupové dveře 8, které umožňují snadno oddělit oblasti citlivé na znečištění a hluk. Toto nové řešení má celoobvodové těsnění pro optimální zavírání a lehkou konstrukci pro snadné otevírání i větších konstrukcí až do šířky 1135 mm.

Veškeré komponenty přístupových dveří 8 jsou k dispozici také jednotlivě - panty, kliky, příčky, výplně, výsuvné těsnění ve spodní části dveří apod. V online konfigurátoru je pak lze snadno sestavit do hotového výrobku s požadovanými rozměry.  

 

 

Konstrukce do čistých prostor

Čistá výroba, bezpečnost a flexibilita! S upevňovacím systémem X 8 a novým filtračním systémem (FFU) s HEPA filtrem H14 můžete snadno budovat přizpůsobitelné, plně uzavřené a především čisté prostory. Konstrukce mohou být různých velikostí a dosahovat čistoty až ISO třídy 2 podle ISO 14644-1, a to zejména díky FFU a zpětnému proudění vzduchu. 

Hliníkové profily item řady X a řady XMS jsou díky svým hladkým, souvislým povrchům, minimálním rádiím a integrovaným kabelovým dřážkám pro taková řešení ideální.

 

Všechny novinky naleznete v katalogu Novinky item II/2022

Item Academy - nově kurzy zaměřené na čisté prostory

Rozšiřte si své znalosti pomocí interaktivního online školení – item akademie.

Nemáte zrovna čas? Nevadí, akademie je Vám kdykoli k dispozici. Je pouze na Vás, zda ji absolvujete hned nebo si ji rozložíte do více dní a částí.

Nově přidány kurzy zaměřené na čisté prostory! Vstupte do virtuální čisté místnosti. Projděte základní informace užitečné pro navrhování čistých prostor, zvolte ty správné komponenty pro požadovanou aplikaci.

Kolaborativní roboti pomohou s automatizací

Doplňte vaše stroje kolaborativním robotem a automatizujte snadno vaše procesy. Kobot je díky svým bezpečnostním prvkům speciálně vyvinutý pro práci v těsné blízkosti lidí.

Jednoduše připevněte kobota ke krytu nebo rámu stroje a nechejte kobota pracovat za vás nebo vedle vás. 

Item Academy - Online vzdělávání kdykoli k dispozici!

Rozšiřte si své znalosti pomocí interaktivního online školení. Akademie je nyní k dispozici v anglickém nebo německém jazyce. Zaregistrujte se a využívejte všechny výhody akademie zcela zdarma.

Registrovat se do item Academy

Řada XMS

Systém XMS tvoří hliníkové profily se zakrytými drážkami a malými rádiusy, takže na nich minimálně ulpívá prach a údržba těchto profilů je jednoduchá.

Pro kryty lze s profily XMS kombinovat i standardní MB profily. Při tomto zkombinování vznikají široké možnosti výběru profilů, pro upínání výplní i pro příslušenství.

Z výše uvedeného důvodu je systém XMS vhodný pro stavbu zařízení určených do čistých prostor jako např. přesného strojírenství, lékařského prostředí či laboratoří.

Výhody systému XMS

 • kompatibilní se standardními profily item
 • snadno přístupné integrované kanály pro rozvody médií
 • uzavřené plochy zajišťující čistotu a těsnění pracovního prostoru
 • dveře jsou zesíleny pro zajištění jejich tuhosti

Kryty nejen pro jednoúčelové stroje a zařízení

Použitím krytů z hliníkových eloxovaných profilů docílíte dokonalé ochrany a vzhledu zařízení za velice příznivé ceny. Pro kryty lze mimo běžných profilů použít i speciální profily určené přímo pro upínání výplní. Naše kryty mají posuvné a snadno demontovatelné rámy, jsou odolné proti otěru a přináší možnost výběrů různých typů výplní. Vaše jednoúčelové stroje, soustruhy i jiná zařízení budou dokonale chráněny.

Mobilní zástěny k ochraně zaměstnanců

Samostojící zástěny určené k oddělení dvou osob tak, aby byl maximálně omezen případný kapénkový přenos viru.

 • Jsou zhotoveny z hliníkových drážkovaných profilů a čiré PET-G výplně.
 • Instalace na místo buď přenesením, nebo převezením (pokud je zástěna vybavena pojezdovými koly).
 • Zástěny je možno omývat lihovou dezinfekcí.
 • Možnost osadit celou škálou doplňků ze systému MB.

Zástěny přizpůsobíme přesně Vašim požadavkům, na základě skicy Vám zašleme nabídku včetně výkresu.

Mobilní dezinfekční stojany

Mobilní dezinfekční stojany jsou vyrobeny z trubkového systému pro štíhlou výrobu LPS a jsou vhodné pro dezinfekci rukou kdekoli v provozu nebo na montáži a všude tam, kde je potřeba zajistit čistotu rukou.

 • Jsou zhotoveny z hliníkových trubek D30 a příslušenství.
 • Instalace na místo přenesením nebo převezením (pokud je mobilní stojan vybaven pojezdovými koly).
 • Stojany je možno omývat lihovou dezinfekcí.
 • Dle Vašeho přání je možno stojany vybavit dodatečně dalším příslušenstvím např. držákem jednorázových rukavic a ochranných brýlí.

Dezinfekční stojany zhotovíme dle Vašeho přání a přizpůsobíme Vašim požadavkům, na základě skicy Vám zašleme nabídku včetně výkresu.

Mobilní zástěny pro školy

Přinášíme jednoduché řešení k ochraně žáků i učitelů. Naše mobilní zástěny se jednoduše instalují a rozměry umíme přizpůsobit Vašim potřebám.

Kontaktujte nás, připravíme Vám řešení na míru

Mobilní zástěny pro kadeřnictví

Tato mobilní zástěna je uzpůsobena pro rozdělení prostoru mezi křesly nebo židlemi vedle sebe sedících zákazníků např. u kadeřníka, v kosmetickém salónu apod.

Zástěna je samostojící. Je zhotovena z kruhových profilů 40 nebo z profilů 40 x 40 a čirého PET-G tloušťky 4 mm. Zástěna je omyvatelná lihem.

Zástěnu zhotovíme dle Vašich požadavků tak, aby byl prostor pro vzájemný kontakt mezi zákazníky minimalizován.