Rámy a kryty strojů (XMS)

Pro výrobu rámů a krytů jednoúčelových strojů a jiných zařízení používáme systém hliníkových profilů. Systém nabízí více než 200 typů profilů v různých velikostech, spojovací materiál třídy 10.9 a mnoho příslušenství.

Nespornou výhodou rámů i krytů je jednoduchá montáž, rychlá přestavitelnost a možnost dodatečných úprav. Nabízíme Vám také bohaté příslušenství – matice se šrouby pro dodatečné vložení do drážky profilu, madla, závěsy a klouby, rozvody vzduchu, vedení kabelů, kotevní patky nebo pojezdová kolečka.Řada XMS

Systém XMS tvoří hliníkové profily se zakrytými drážkami a malými rádiusy, takže na nich minimálně ulpívá prach a údržba těchto profilů je jednoduchá.

Pro kryty lze s profily XMS kombinovat i standardní MB profily.Při tomto zkombinování vznikají široké možnosti výběru profilů, pro upínání výplní i pro příslušenství.

Z výše uvedeného důvodu je systém XMS vhodný pro stavbu zařízení určených do čistých prostor jako např. přesného strojírenství, lékařského prostředí či laboratoří

Výhody systému XMS

  • kompatibilní se standardními profily item
  • snadno přístupné integrované kanály pro rozvody médií
  • uzavřené plochy zajišťující čistotu a těsnění pracovního prostoru
  • dveře jsou zesíleny pro zajištění jejich tuhosti

Kryty nejen pro jednoúčelové stroje a zařízení

Použitím krytů z hliníkových eloxovaných profilů docílíte dokonalé ochrany a vzhledu zařízení za velice příznivé ceny. Pro kryty lze mimo běžných profilů použít i speciální profily určené přímo pro upínání výplní. Naše kryty mají posuvné a snadno demontovatelné rámy, jsou odolné proti otěru a přináší možnost výběrů různých typů výplní. Vaše jednoúčelové stroje, soustruhy i jiná zařízení budou dokonale chráněny.

Široká nabídka výplní

Výplně mohou být průhledné pro možnost sledování výrobních operací v zakrytovaném prostoru, dále pouze průsvitné nebo neprůhledné.

Hliníkové eloxované výplně mohou vkusně doplnit estetický vzhled krytu a lze jej v kombinaci se zakrytými hranami použít např. pro prezentační účely.

Zvuková izolace

Naši nabídku plošných výplní doplňuje také sortiment zvukové izolace. V případě nutnosti snížení hluku vašeho zařízení, je možno zakrýt toto zařízení rámem vybaveným zvukovou izolací.

Nabízíme také speciální izolace s odolností vůči vysokým teplotám, fólii odolnou proti usazování prachu a olejů, fólii s ohnivzdornými vlastnostmi atd. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.