Sponzoring - Jednoduše, podporujeme a pomáháme

Projekt Formula Student

Pravidelně podporujeme projekt "Formula Student", což je prestižní mezinárodní soutěž technických univerzitních týmů z celého světaSpolupracujeme s českými univerzitami VŠB Ostrava a TU Liberec, kterým dodáváme potřebné produkty na sestavení formule. Díky těmto projektům mají studenti z obou škol možnost získat praktické zkušenosti při návrhu, výrobě a testování prototypu studentské formule. 

Regionální podpora

Společnost Haberkorn se každoročně zaměřuje na podporu regionálních firem a organizací. Mezi naše podporované partnery patří např. obec Mokré Lazce, místní mateřská a základní škola nebo různé sportovní a kulturní akce pořádané v blízkém okolí.

Charita Opava - podpora mobilního hospicu

Již několik let v řadě podporujeme akci Charity Opava s názvem Sportovní den pro hospic. Jeho cílem je získat finanční prostředky pro mobilní hospic Pokojný přístav, který doprovází klienty z Opavy a okolí v posledních dnech života v jejich domácím prostředí. Při této akci se tak setkávají klienti sociálních organizací s lidmi bez handicapu, aby se utkali ve speciálních disciplínách.

Sociální automobily pro handicapované děti

Podporujeme také projekt „sociální automobil“ pro speciální mateřské, základní a střední školy - zařízení pro handicapované děti a mládež v okresech Opava, Krnov a Bruntál. Díky tomu jsou převozy dětí a mládeže s mentálním a kombinovaným postižením do školních zařízení jednodušší.

Podobný projekt jsme podpořili také pro Centrum sociálních služeb Hrabyně, kde bude automobil sloužit handicapovaným klientům tohoto centra.

Automobil pro MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie KrnovAutomobil pro speciální školy Slezské diakonie Krnov

Automobil pro Centrum sociálních služeb HrabyněAutomobil pro Centrum sociálních služeb Hrabyně

Spolupráce se školami

V neposlední řadě se snažíme prohlubovat také naše vztahy se středními a vysokými školami, které nabízí studentům strojařské obory. Našim cílem je dostat se do povědomí studentů a ukázat naší firmu jako dobrého zaměstnavatele pro absolventy škol v regionu. V minulých letech jsme prezentovali náš sortiment budoucím strojařům Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě. Sponzorujeme nejrůznější akce škol, dny otevřených dveří, soutěže pro studenty apod.

Charitativní projekty

Podporu v této oblasti by si zasloužila spousta jedinců, bohužel ale není v silách žádné společnosti podpořit všechny. V roce 2021 a 2018 jsme přispěli finančním darem např. chlapečkovi se spinální svalovou atrofií. Je to sice jen kapka v moři, pokud by ale podobnou kapkou přispěl každý, byl by život mnoha lidí jednodušší a šťastnější. Snad naše činy inspirují i další ...