Sponzoring - Jednoduše, podporujeme a pomáháme

Regionální podpora

Společnost Haberkorn se každoročně zaměřuje na podporu regionálních firem a organizací. Mezi naše podporované partnery patří např. obec Mokré Lazce, místní mateřská a základní škola nebo různé sportovní a kulturní akce pořádané v blízkém okolí.

Charita Opava - podpora mobilního hospicu

Již několik let v řadě podporujeme akci Charity Opava s názvem Sportovní den pro hospic. Jeho cílem je získat finanční prostředky pro mobilní hospic Pokojný přístav, který doprovází klienty z Opavy a okolí v posledních dnech života v jejich domácím prostředí. Při této akci se tak setkávají klienti sociálních organizací s lidmi bez handicapu, aby se utkali ve speciálních disciplínách.

Sociální automobil pro handicapované děti

Podporujeme také projekt „sociální automobil“ pro speciální mateřské, základní a střední školy - zařízení pro handicapované děti a mládež v okresech Opava, Krnov a Bruntál. Díky tomu jsou převozy dětí a mládeže s mentálním a kombinovaným postižením do školních zařízení jednodušší.

Spolupráce se školami

V neposlední řadě se snažíme prohlubovat také naše vztahy se středními a vysokými školami, které nabízí studentům strojařské obory. Našim cílem je dostat se do povědomí studentů a ukázat naší firmu jako dobrého zaměstnavatele pro absolventy škol v regionu. V minulých letech jsme prezentovali náš sortiment budoucím strojařům Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě. Sponzorujeme nejrůznější akce škol, dny otevřených dveří, soutěže pro studenty apod.

Projekt VŠB - Formula Student

Rozhodli jsme se podpořit projekt "Formula Student" Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava. Díky tomuto projektu mají studenti možnost získat praktické zkušenosti při výrobě originálních dílů použitých na prototypu formule. Každoročně se pak studenti se svým monopostem zúčastní mezinárodních závodů.

Charitativní projekty

Podporu v této oblasti by si zasloužila spousta jedinců, bohužel ale není v silách žádné společnosti podpořit všechny. V roce 2021 a 2018 jsme přispěli finančním darem např. chlapečkovi se spinální svalovou atrofií. Je to sice jen kapka v moři, pokud by ale podobnou kapkou přispěl každý, byl by život mnoha lidí jednodušší a šťastnější. Snad naše činy inspirují i další ...