Ovládací prvky

Za pomoci těchto prvků se provádí ovládání a manipulace u nejrůznějších strojních zařízení. Klasickým zástupcem je ruční kolo, které může být vyrobeno z různých materiálů, doplněno např. otočnou rukojetí.

Design obrázek kategorie
Haberkorn s.r.o.
Generála Vlachého 305
747 62  Mokré Lazce
Česká republika
tel.: +420 553 757 112
fax: +420 553 757 127
normovane.dily@haberkorn.cz
Bezplatný kontakt pro slovenské zákazníky
tel.: 0800 042 204
fax: 0800 042 205
info@haberkorn.sk
Normované díly » Ovládací prvky
Oddělovací linka
OVLÁDACÍ PRVKY

Za pomoci těchto prvků se provádí ovládání a manipulace u nejrůznějších strojních zařízení. Klasickým zástupcem je ruční kolo, které může být vyrobeno z různých materiálů, doplněno např. otočnou rukojetí. Dále sem patří ruční kliky, madla, rukojeti různých tvarů, šrouby a matice s tvarovanou hlavou apod.

Rozhodující pro volbu vhodného ovládacího prvku je nejen jeho velikost odpovídající přenosu požadované ovládací síly, ale i design a materiál. Nabídka materiálů, z nichž jsou ovládací prvky zhotoveny musí pokrýt široké požadavky vyplývající z prostředí, povětrnostních podmínek a teplotních rozmezí, v jakých má zvolený díl pracovat. Lze volit z nabídky materiálů: duroplast, termoplast, hliníková slitina, šedá litina.

Velmi důležitou skupinou mezi ovládacími prvky jsou páky přestavitelné tahem. Jejich předností je snadná obsluha a manipulace. Po utažení nebo povolení je možno povytažením držadlo odaretovat, přesunout je do polohy, kde nepřekáží a po uvolnění tahu pružina znovu zaaretuje a tím spojí držadlo pomocí tisícihranu se závitovou částí. Dostupná provedení se šroubem i vnitřním závitem, materiál šroubu ocel brynýrovaná nebo nerez a rukojeť je z plastu nebo zinkové slitiny.

 

Oddělovací linka

© copyright Haberkorn s.r.o.    |     Mapa stránek  Ikona Sitemap     |     Textová verze stránek  Ikona text     |     Odběr novinek  Ikona News     |     RSS novinky  Ikona RSS     |     Facebook  Ikona Facebook     |     Google+  Ikona Google+